Dyrektor INFARMY: chcemy kształtować środowisko biznesowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: natemat.pl/rynekaptek.pl   21-09-2017, 14:53

Dyrektor INFARMY: chcemy kształtować środowisko biznesowe Dyrektor Cichowska- Duma uważa, że najlepsze rozwiązania najlepiej jest wypracowywać na drodze dialogu i współpracy

Rozwój kultury zarządzania, który rozpoczął się w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, w dużej mierze zawdzięczamy firmom zagranicznym. Know-how dostaliśmy wraz z wejściem tych firm do Polski - wskazuje Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalny INFARMY.

- Jako związek dążymy do tego, aby polscy pacjenci mieli zapewniony stały i szeroki dostęp do innowacyjnych terapii. Chcemy tak kształtować środowisko biznesowe, ekonomiczne i legislacyjne, żeby wytworzyć w Polsce klimat sprzyjający wprowadzaniu rzeczywistych, przynoszących wymierną wartość dodaną innowacji w zdrowie – przekonywała dyrektor INFARMY w wywiadzie dla portalu natemat.pl.

Dodała: - Istotne dla mnie jest, aby INFARMA była czynnie zaangażowana w debatę publiczną na temat kształtu systemu ochrony zdrowia w naszym kraju.

Dyrektor zapewniła, że Związek prowadzi z Ministerstwem Zdrowia konstruktywny dialog o tym, w jakim zakresie może plasować leki w przyjętych schematach leczenia, możliwych do sfinansowania przez NFZ.

- Wskazujemy rozwiązania, które warto finansować, a które mogą przynieść realne korzyści dla polskich pacjentów. Wskazujemy też w jaki sposób zwiększać wydatki na innowacyjne farmakoterapie.

Jej zdaniem, rozwój kultury zarządzania, który rozpoczął się w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, w dużej mierze zawdzięczamy firmom zagranicznym, które pojawiły się na polskim rynku. - Know-how dostaliśmy wraz z wejściem tych firm do Polski. I to jest istotna wartość dodana dla polskiej gospodarki, choć mniej o niej się mówi.

Więcej: http://natemat.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH