Dyrektor NFZ w Olsztynie: program 75+ cały czas się rozwija

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Radio Olsztyn/rynekaptek.pl   07-09-2017, 11:43

Dyrektor NFZ w Olsztynie: program 75+ cały czas się rozwija Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na Warmii i Mazurach w ciągu ostatniego roku funkcjonowania programu 75+ wydano 1,24 mln opakowań leków. Skorzystało z niego blisko 74 tysiące pacjentów - wskazał Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- W całym kraju pacjentom powyżej 75 roku życia wydano prawie 40 milionów darmowych opakowań leków. W skali Polski skorzystało z tego 2,2 mln pacjentów. Na Warmii i Mazurach 1,24 mln opakowań wydano 74 tys. pacjentów w ciągu ostatniego roku – wymienił Andrzej Zakrzewski w wywiadzie dla Radia Olsztyn.

Jak wskazał, zgodnie z obliczeniami, każdy z seniorów, który skorzystał z programu, otrzymał za darmo prawie 17 opakowań leków.

Dyrektor Zakrzewski nie zgodził się ze stwierdzeniem, że wielu preparatów na tej liście brakuje i seniorzy z programu nie korzystają: - Program cały czas się rozwija. Lista leków jest aktualizowana co 2 miesiące. Każda nowa lista zawiera nowe preparaty. Obecna zawiera 1530 pozycji, to 41 więcej niż poprzednio. Z każdą następną listą leków refundowanych poprawia się także dostępność leków dla seniorów.

Wskazał, że w tym roku kwota przeznaczona na program 75+ w woj. warmińsko – mazurskim wynosi 18,6 mln złotych. W kolejnym 2018 roku to będzie ponad 21 mln złotych.

Więcej: https://ro.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH