Dyrektor Novartis o partnerstwie przy podziale ryzyka

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: polskatimes.pl/rynekaptek.pl   11-09-2017, 14:41

Dyrektor Novartis o partnerstwie przy podziale ryzyka Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W przypadku innowacyjnych firm farmaceutycznych działających w obszarze onkologii jednym z rozwiązań, które mogą mieć korzystny wpływ na efektywne wykorzystanie funduszy, są instrumenty podziału ryzyka - mówi Avi Matan, dyrektor zarządzający Novartis Oncology w Polsce.

- Jak dotąd powszechnie stosowane były mechanizmy finansowe, tzn. rabaty czy „pay back". W dzisiejszych czasach są one jednak niewystarczające - stwierdza dyrektor Matan na łamach portalu polskatimes.pl.

Jego zdaniem, więcej elastyczności w rozmowach oferuje druga grupa instrumentów, opartych na ocenie klinicznych efektów terapii: - W tym przypadku z zasady przyjmuje się podział odpowiedzialności finansowej za skuteczność terapii między płatnika i producenta, zwłaszcza w trudnych rozmowach dotyczących dostępu do leków innowacyjnych.

Wskazuje, że partnerstwo w tym zakresie stwarza realne szanse na wypracowanie mechanizmów lepszego wykorzystania istniejących środków na refundację leków. Ocenia, że na tej współpracy korzysta nie tylko budżet publiczny, ale przede wszystkim pacjent.

Więcej: http://www.polskatimes.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH