Dystans, dezynfekcja, maseczka - przypomina zasadę DDM minister zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TT/ rynekaptek.pl   21-09-2020, 14:41

Dystans, dezynfekcja, maseczka - przypomina zasadę DDM minister zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ostatnie liczby zakażeń to nie jest dla nas zaskoczenie. To konsekwencja powrotu do normalnego funkcjonowania. To powrót m.in do standardowych form pracy, do większych interakcji społecznych - mówi minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister uczestniczył w konferencji w Krakowie.

W ostatni weekend, 19-20 września odnotowano wzrost nowych przypadków zakażenia - odpowiednio 1002 (najwyższy jak dotychczas bilans potwierdzonych przypadków zakażenia) i 910.

- Ostatnie liczby zakażeń to nie jest dla nas zaskoczenie. To konsekwencja powrotu do normalnego funkcjonowania. To powrót m.in do standardowych form pracy, do większych interakcji społecznych - mówił minister.

- Najważniejszym wskaźnikiem epidemii jest liczba osób hospitalizowanych i osób pod respiratorami. Te liczby są stabilne, nie rosną tak jak dzienne liczby zakażeń. Nasz system ochrony zdrowia jest przygotowany do przyjęcia większej liczby pacjentów - dodał.

Zaapelował o stosowanie podstawowych zasad reżimu sanitarnego: dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczki. - To najlepsze oręże walki z koronawirusem - podkreślał szef MZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH