Dzwonią kontrolerzy NFZ do poz, a tam cisza

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: tokfm.pl/ rynekaptek.pl   28-09-2020, 10:04

Dzwonią kontrolerzy NFZ do poz, a tam cisza Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po skargach na brak kontaktu z przychodniami, pracownicy Fundusz dzwonią i sprawdzają, czy w ogóle ktoś tam odbiera. - Do 572 mieliśmy kłopot, żeby dodzwonić się w danym dniu, często udawało się dopiero w kolejnym - powiedział reporterowi TOK FM wicedyrektor departamentu kontroli w NFZ Krzysztof Urban.

Jak dodaje urzędnik, do niektórych przychodni nie udawało się w ogóle dodzwonić. W takich przypadkach przedstawiciele NFZ jechali na miejsce, by sprawdzić sytuację.

W 56 przypadkach okazało się, że kontaktu po prostu nie ma, a to jest powód do wszczęcia szczegółowej kontroli, która może się zakończyć nałożeniem kary lub nawet zerwaniem umowy - bo taka przychodnia po prostu nie działa.

- Dzisiaj mamy tych postępowań 56, jutro będzie ich odpowiednio więcej, bo każdego dnia dochodzi kolejne uzasadnienie do wdrożenia jakiejś kontroli - powiedział nam Krzysztof Urban.

W sumie kontrolerzy NFZ skontrolowali około 9 tysięcy przychodni poz. W przypadku blisko 600 placówek stwierdzono poważne problemy z dodzwonieniem się.

Na informację zareagował Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego:

"Wobec wyników kontroli NFZ, z której wynika, że zdarzają się przychodnie w żaden sposób niedostępne dla pacjentów, powiem krótko, to patologia, którą należy wypalić gorącym żelazem" - napisała na TT.

Więcej: https://www.tokfm.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH