E-Izba i HL7 będą wspierać rozwój cyfrowych aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Rynek Zdrowia/rynekaptek.pl   14-07-2017, 09:28

E-Izba i HL7 będą wspierać rozwój cyfrowych aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Izba Gospodarki Elektronicznej oraz Polskie Stowarzyszenie HL7 będą wspólnie wspierały  rozwój e-medycyny w Polsce w zakresie promocji standardów interoperacyjności systemów elektronicznej dokumentacji medycznej. Aktywnie będą także angażowały się w rozwój cyfrowych aptek.

Izba Gospodarki Elektronicznej zaangażowała się w cyfrowy rozwój medycyny w Polsce powołując w marcu dedykowaną grupę roboczą w swoich szeregach.

Organizacje planują wzajemne wsparcie dla swoich aktywności w zakresie rozwoju e-medycyny na polu badawczym, legislacyjnym i marketingowym m.in. przy organizacji konkursu e-Commerce Polska awards w kategoriach:

- Najbardziej cyfrowe apteki
- Najbardziej cyfrowe centra medyczne
- Najbardziej cyfrowe rozwiązania dla szpitali

E-Izba zaangażowała się również w uruchamiany przez HL7 projekt budowy platformy weryfikacji zgodności systemów z profilami i standardami interoperacyjności w ochronie zdrowia. Pierwsze usługi zostaną udostępnione we wrześniu 2017 roku.

Izba Gospodarki Elektronicznej to organizacja non profit aktywnie działająca na rzecz rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej, w tym obszaru związanego z e-medycyną. E-Izba reprezentuje dziś 200 podmiotów sektora cyfrowego.

Polskie Stowarzyszenie HL7 jest oficjalną polską organizacją krajową HL7 International - globalnej, działającej w 55 krajach świata, organizacji non profit, której celem jest tworzenie i rozwój standardów interoperacyjności w ochronie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH