Edison Investment Research dokonał wyceny Selvity

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 11:26

Edison Investment Research dokonał wyceny Selvity Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Edison Investment Research opublikował rozbudowany raport analityczny dotyczący spółki Selvita, uwzględniający jej Strategię Rozwoju na lata 2017-2021 oraz wydarzenia z ostatnich miesięcy - informuje firma w komunikacie.

Opierając się na długoterminowych, specyficznych dla firmy oraz gospodarki trendach, Edison zwiększył wycenę Selvity z 577 mln zł do 1,04 mld zł, ustalając rekomendację na poziomie 75 zł za akcję.

Podniesienie wyceny analitycy uzasadniają m.in.: prowadzeniem przez Selvitę nowych projektów w ramach trzech istniejących platform: terapii celowanych, metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu oraz immunoonkologii oraz rewizją projektu SEL120 (planowany dłuższy samodzielny rozwój projektu, oczekiwane lepsze warunki umów licencyjnych oraz większy potencjał rynkowy).

W związku z krótkoterminową wrażliwością związaną z clinical hold w projekcie SEL24, analitycy Edison obniżyli prawdopodobieństwo sukcesu programu z 15 do 7,5 proc., w wyniku czego obniżyli wartość projektu do 5,4 zł na akcję.

Analitycy oczekują, że dalszy rozwój organiczny i potencjalne umowy partneringowe to możliwe katalizatory w 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH