Edison Investment Research dokonał wyceny Selvity

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 11:26

Edison Investment Research dokonał wyceny Selvity Opierając się na długoterminowych, specyficznych dla firmy oraz gospodarki trendach, Edison zwiększył wycenę Selvity z 577 mln zł do 1,04 mld zł, ustalając rekomendację na poziomie 75 zł za akcję (fot. archiwum)

Edison Investment Research opublikował rozbudowany raport analityczny dotyczący spółki Selvita, uwzględniający jej Strategię Rozwoju na lata 2017-2021 oraz wydarzenia z ostatnich miesięcy - informuje firma w komunikacie.

Opierając się na długoterminowych, specyficznych dla firmy oraz gospodarki trendach, Edison zwiększył wycenę Selvity z 577 mln zł do 1,04 mld zł, ustalając rekomendację na poziomie 75 zł za akcję.

Podniesienie wyceny analitycy uzasadniają m.in.: prowadzeniem przez Selvitę nowych projektów w ramach trzech istniejących platform: terapii celowanych, metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu oraz immunoonkologii oraz rewizją projektu SEL120 (planowany dłuższy samodzielny rozwój projektu, oczekiwane lepsze warunki umów licencyjnych oraz większy potencjał rynkowy).

W związku z krótkoterminową wrażliwością związaną z clinical hold w projekcie SEL24, analitycy Edison obniżyli prawdopodobieństwo sukcesu programu z 15 do 7,5 proc., w wyniku czego obniżyli wartość projektu do 5,4 zł na akcję.

Analitycy oczekują, że dalszy rozwój organiczny i potencjalne umowy partneringowe to możliwe katalizatory w 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH