Elbląg: bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   10-10-2017, 14:24

Elbląg: bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Priorytety zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych oraz poprawa zdrowia mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego to tematy przewodnie spotkania, które odbyło się we wtorek, 10 października, w Elblągu.

Podczas wydarzenia eksperci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia związane z zakażeniami pneumokokowymi, zwłaszcza tymi najgroźniejszymi, przebiegającymi pod postacią Inwazyjnej Choroby Pneumokokowej (sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).

Doceniając wagę problemu i idąc za rekomendacjami ekspertów medycznych Władze Miasta Elbląga wprowadzają w mieście program, którego celem jest zapewnienie dzieciom ochrony przed tymi – groźnymi dla ich zdrowia i życia – bakteriami.

Projekt skierowany jest do maluchów z roczników 2015 i 2016. W tym roku planuje się zaszczepić 320 dzieci z rocznika 2015. Kwota przeznaczona na realizację programu w 2017 roku to 80 tys. zł.

Nabór dzieci do szczepień ruszy lada dzień. Elbląski program będzie uzupełnieniem programu rządowego i wyrówna szanse dzieciom starszym, niezaszczepionym. Dzieci otrzymają szczepionkę 13-walentną, stanowiącą w tej chwili najszerszą ochronę przed pneumokokami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH