„ellaOne”: 91 organizacji apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   29-05-2017, 13:42

„ellaOne”: 91 organizacji apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy 91 organizacji apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy ws. tabletki "po"

Reprezentantki 91 organizacji pozarządowych i nieformalnych grup kobiecych zaapelowały do Senatu o odrzucenie nowych przepisów ws. dostępności tabletek "dzień po" - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

91 organizacji pozarządowych i nieformalnych grup kobiecych we wspólnym stanowisku oceniło, że decyzja Sejmu godzi w interes kobiet, które po antykoncepcję awaryjną sięgały w sytuacji ryzyka niechcianej ciąży, na przykład w wyniku zgwałcenia lub czynu kazirodczego.

"Ta niezwykle szkodliwa społecznie decyzja powoduje, że Polska robi krok do tyłu na drodze respektowania prawa kobiet do wyboru w stosunku do Europy XXI wieku i potwierdza, że w naszym kraju prawa kobiet nie są respektowane" - piszą.

Zdaniem organizacji, decyzja o ograniczeniu dostępności do antykoncepcji awaryjnej "wskazuje na głęboką ignorancję rządzących w stosunku do większości społeczeństwa i autorytetów środowisk medycznych".

W piśmie oceniono, że wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz wprowadził opinię publiczną w błąd przytaczając wybrane dane dotyczące 23-krotnego wzrostu sprzedaży ellaOne, nie uwzględniając faktu ówczesnej sprzedaży 3-krotnie tańszych tabletek escapelle, które w dalszym ciągu są dostępne jedynie na receptę.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH