Enel-Med: do wyjaśnienia sprawy, lekarz odsunięty od praktyki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   21-03-2017, 08:28

Enel-Med: do wyjaśnienia sprawy, lekarz odsunięty od praktyki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z pojawiającymi się w mediach negatywnymi publikacjami oraz komentarzami dotyczącymi Enel-Med informujemy, że zaistniała, jednostkowa sytuacja jest przez nas obecnie analizowana. Sprawa dotyczy odmowy przepisania przez lekarza antykoncepcji hormonalnej.

Niedawno informowaliśmy, że lekarz w prywatnej przychodni w Warszawie odmówił przepisania recepty na krążek antykoncepcyjny, powołując się na klauzulę sumienia.

Tą prywatną przychodnią jest spółka Enel-Med, która wystosowała do mediów komunikat następującej treści:

"W związku z pojawiającymi się w mediach negatywnymi publikacjami oraz komentarzami, dotyczącymi Enel-Med informujemy, że zaistniała, jednostkowa sytuacja jest przez nas obecnie analizowana. Dlatego apelujemy o wstrzymanie wydawania opinii, które mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości.

Przedstawiciele centrum medycznego są w kontakcie z osobą, która zgłosiła reklamację.

Możemy zapewnić wszystkich naszych klientów i partnerów, że sprawa zostanie niezwłocznie wyjaśniona. Z zaistniałej sytuacji zostaną wyciągnięte wnioski i podjęte odpowiednie działania, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych nieporozumień w przyszłości.

Pragniemy także dodać, że jest to bezprecedensowa sytuacja w naszych placówkach, które obsługują miesięcznie ponad 200 tysięcy pacjentów.

Pragniemy podkreślić, że traktujemy zaistniały incydent niezwykle poważnie. W konsekwencji lekarz, co do którego pojawił się zarzut, nie będzie prowadził konsultacji w placówkach Enel-Med do wyjaśnienia sprawy".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH