Epidemia wpływa na liczbę personelu aptek. A to na dyżurowanie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stary.sacz.pl, lowicz24.eu/ rynekaptek.pl   17-12-2020, 11:34

Epidemia wpływa na liczbę personelu aptek. A to na dyżurowanie Zaistniała sytuacja pandemii w Polsce spowodowała absencję pracowników, a co za tym idzie, spółka ma poważny problem z obsadzeniem personelu w godzinach nocnych w aptece - informuje właściciel placówki (fot. Pixabay)

Z powodu pandemii, która wpływa na obecność personelu aptek, wiele z nich zawiesza pełnienie nocnych dyżurów, przynajmniej do końca tego roku.

Jak poinformował Urząd Miejski w Starym Sączu, w związku z absencją pracowników z powodu pandemii funkcjonująca w mieście całodobowa apteka do końca roku nie będzie pełnić takiego dyżuru.

"W pozostałym okresie najbliższą apteką pełniącą dyżur całodobowy jest apteka w Nowym Sączu" - wskazał ratusz.

Spółka powiadomiła o tym fakcie małopolski WIF. "Zaistniała sytuacja pandemii w Polsce spowodowała absencję pracowników, a co za tym idzie, spółka ma poważny problem z obsadzeniem personelu w godzinach nocnych w aptece" - napisano w powiadomieniu do inspekcji farmaceutycznej.

"W związku z tym nie jest w stanie pełnić nocnych dyżurów do końca 2020 roku" - dodał właściciel apteki.

Podobnie zdarzyło się w Łowiczu. Jak informuje portal lowicz24.eu, Od środy (16 grudnia) do końca roku (31 grudnia) ponownie łowickie apteki zawiesiły nocne dyżury. Powodem odwołania wcześniej zaplanowanych dyżurów, są problemy kadrowe aptek uniemożliwiające realizowanie dyżurów nocnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH