ePRUF: już 6 tysięcy aptek w systemie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ePRUF/ rynekaptek.pl   17-03-2017, 12:41

ePRUF: już 6 tysięcy aptek w systemie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jedna z aptek w Strzegomiu w województwie dolnośląskim jako sześciotysięczna dołączyła do systemu epruf, systemu umożliwiającemu bezgotówkowo realizować świadczenie w zakresie ubezpieczeń lekowych.

- Bezgotówkowa obsługa pacjentów posiadających ubezpieczenie lekowe stanowi dopełnienie oferty usług aptecznych. Zależy nam, by nasi pacjenci byli obsługiwani kompleksowo, zarówno jeśli chodzi o opiekę farmaceuty, jak i dostęp do nowoczesnych narzędzi, jak np. możliwość wygodnego korzystania z dodatkowej refundacji leków dzięki ubezpieczeniom lekowym - mówi właścicielka apteki, Natalia Skulska-Chudyk.

Jak dodaje, dzięki ubezpieczeniu pacjenci mają możliwość zmniejszenia wydatków na leki w domowym budżecie. Ubezpieczenia lekowe działają komplementarnie do refundacji publicznej, więc pacjent otrzymuje dopłatę nawet do leków refundowanych przez NFZ.

- System epruf jest dla farmaceuty praktycznie bezobsługowy – wystarczy przed finalizacją płatności sczytać identyfikator z karty ubezpieczeniowej, by system podpowiedział, jaka jest kwota dofinansowania, a jaka do dopłaty przez pacjenta - opisuje Natalia Skulska-Chudyk.

Więcej: https://epruf.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH