Ewa Krajewska nowym GIF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   08-02-2021, 13:33

Ewa Krajewska nowym GIF GIF ma nowego szefa (fot. MZ)

Premier Mateusz Morawiecki powołał 8 lutego 2021 r. Ewę Krajewską na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Nominację wręczył minister zdrowia, Adam Niedzielski. Od marca 2020 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ.

- Moim celem jako Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest zarówno szersze włączenie GIF w bieżące zarządzanie walką z epidemią od strony bezpieczeństwa farmaceutycznego, jak i zabezpieczenie potrzeb pacjentów poza sfera covidową. Chcę przybliżyć społeczeństwu wagę i znaczenie działania wojewódzkich inspekcji farmaceutycznych – podkreśla nowo powołana szefowa GIF.

Mgr farm. Ewa Krajewska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zakresie zarządzania jednostkami aptecznymi, projektami ogólnopolskimi związanymi z propagowaniem nauki i rozwojem zawodowym farmaceutów.

Posiada rozległą wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonujących na rynku lekowym w odniesieniu do aptek, szpitali oraz Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji resortu zdrowia, który uczestniczy w podejmowaniu strategicznych decyzji dla szeroko pojętej polityki lekowej państwa.

Od marca 2020 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Była także zastępcą przewodniczącego Zespołu ds. opieki farmaceutycznej, przewodniczącą Zespołu ds. dostępności tlenu medycznego i członkiem Komitetu Sterującego na wspólne zakupy w KE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH