Fabryka leków zainwestowała w urządzenia do formulacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: http://polfarmex.pl/ rynekaptek.pl   15-02-2021, 10:02

Fabryka leków zainwestowała w urządzenia do formulacji Nowe urządzenia są wykorzystywane w rozwoju procesów wytwórczych oraz w obszarze kontroli parametrów jakościowych projektowanych leków Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Nowa tabletkarka rotacyjna pozwala np. na wytwarzanie tabletek wielowarstwowych. Ponadto umożliwia dobór odpowiednich parametrów tabletkowania przy wykorzystaniu bardzo małych ilości wsadowych masy tabletkowej. Który zakład zainwestował w nowe urządzenia?

Dział Badawczo-Rozwojowy zakładów Polfarmex w Kutnie zyskał 15 urządzeń wykorzystywanych w procesie tzw. formulacji – jednym z etapów technologii produkcji leków.

Dzięki modernizacji Laboratorium Formulacji firma docelowo będzie w stanie zaoferować leki w nowych postaciach farmaceutycznych, jednocześnie w większym stopniu dbając o środowisko w trakcie prac badawczo-rozwojowych.

Nowe urządzenia są wykorzystywane w rozwoju procesów wytwórczych oraz w obszarze kontroli parametrów jakościowych projektowanych leków.

Zakupiona tabletkarka rotacyjna pozwala np. na wytwarzanie tabletek wielowarstwowych. Ponadto dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu umożliwia dobór odpowiednich parametrów tabletkowania przy wykorzystaniu bardzo małych ilości wsadowych masy tabletkowej. Jest to szczególnie istotne przy bardzo kosztownych materiałach wyjściowych i substancjach czynnych. Na etapie prowadzonych prób pozwala to zachować docelowe parametry tabletki.

Nowe urządzenia to także oszczędność czasu. Wielozadaniowe urządzenie do badania tabletek jest w stanie w tym samym czasie wykonać pomiar aż pięciu parametrów jakościowych, istotnie skracając czas wykonywanych badań.

Urządzenia pozwalają też na zużycie w procesie technologicznym mniejszej niż dotychczas ilości wody.

Przeprowadzona modernizacja była możliwa dzięki zrealizowaniu dwuetapowego projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH