Farmaceuta najbardziej dostępnym pracownikiem medycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazeta.pl/ rynekaptek.pl   21-10-2020, 11:33

Farmaceuta najbardziej dostępnym pracownikiem medycznym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ograniczony dostęp do lekarzy powoduje, że pacjenci szukają porad w aptekach. "Farmaceuta stał się najłatwiej dostępnym pracownikiem służby zdrowia, podobnie jak apteka, która w myśl prawa jest również placówką służby zdrowia" - napisał farmaceuta do serwisu gazeta.pl.

"Jestem farmaceutą, który pracuje w zawodzie już prawie kilkanaście lat. W połowie marca 2020, kiedy lockdown stawał się coraz bardziej realny ludzie gremialnie ruszyli do aptek po leki - zarówno te, które brali przewlekle, jak i te mające zwiększyć ich odporność. Fala wezbrała jeszcze bardziej jak lockdown nastał i utrudniony został dostęp do przychodni POZ" - napisał farmaceuta.

Farmaceuta zwraca też uwagę na brak szczepionek przeciwko grypie. "Miały być: na początku września (owszem były - 2 sztuki), w połowie września, na początku października (przyszła 1 sztuka), w połowie października..." - pisze pracownik apteki. 

- Teraz już słyszę o połowie listopada. Ludzie biegają od apteki do apteki. Ostatnio przyszła pacjentka, która była spanikowana, że nie może dostać nigdzie szczepionki na grypę, bo szczepi się co roku, a jest w grupie ryzyka. Rok temu szczepionki w tym czasie były normalnie dostępne - dodaje.

Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH