Farmaceuta pojedzie za złotówkę, technik farmaceutyczny nie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OZZTF   14-06-2021, 14:02

Farmaceuta pojedzie za złotówkę, technik farmaceutyczny nie Uprawnienia do skorzystania z oferty posiadają m.in. farmaceuci posiadający Prawo Wykonywania Zawodu. Nie skorzystają z oferty technicy farmaceutyczni Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Polregio o ofercie "bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia": tylko dla przedstawicieli niektórych zawodów medycznych.

Szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych (OZZTF) Przemysław Nowak, opublikował w mediach społecznościowych odpowiedź spółki Polregio w sprawie promocji "Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia".

Jest odpowiedź

"Wysłałem blisko 10 maili na każdy możliwy adres, dzwoniłem na infolinię, do biur i na wszelkie podane numery. Nikt na miale nie odpisywał, ani rzecznik prasowy, ani biuro, ani nikt obsługujący mail kontaktowy, z podanych telefonów odebrała tylko Pani z windykacji, ale stwierdziła że nikt nie odbiera w biurach i trzeba próbować. Więc próbowałem. Niestety dalej nic..." - pisze szef Związku.

Aż w końcu jest sukces i odpowiedź spółki.

- Także drodzy technicy korzystający z usług przewoźnika Polregio, proszę zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem spółki w sprawie promocji "Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia" - pisze Przemysław Nowak.

Zainteresowanych było więcej

 "Zgodnie z warunkami taryfowymi oferty specjalnej "Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia", uprawnienia do skorzystania z oferty posiadają m.in. farmaceuci posiadający Prawo Wykonywania Zawodu" - czytamy w odpowiedzi.

Dalej: - Podróżnym, którzy nie posiadają odpowiedniego dokumentu wymienionego w postanowieniach taryfowych, nie przysługuje możliwość odbywania przejazdów na podstawie biletów miesięcznych za 1 zł.

W piśmie dodano, że od momentu wprowadzenia oferty zgłaszały się różne grupy zawodowe reprezentujące pracowników szeroko rozumianej ochrony zdrowia, które chciałyby z niej skorzystać.

"Ze względu na przyjętą od samego początku strategię obowiązywania oferty, określającą docelową grupę uprawnionych, przewoźnik nie zakładał rozszerzenia grupy osób uprawnionych do tej oferty" - wyjaśnia Polregio.

"Czynnikiem determinującym nasze decyzje jest także utrzymujący się trend spadku liczby przewożonych pasażerów w stosunku do 2019 roku, a tym samym spadek przychodów ze sprzedaży biletów" - dodano.

Oferta tylko dla niektórych zawodów medycznych

Jak informowała w ubiegłym roku spółka Polregio, od 4 kwietnia m.in. lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni mogli korzystać z pociągów POLREGIO z biletem miesięcznym za symboliczną złotówkę. 

Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia  musi posiadać w pociągu ważny dokument, poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH