Felieton: jeden farmaceuta ulegnie od razu, drugi za piątym naciskiem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: aptekarski.com/ rynekaptek.pl   16-11-2020, 13:03

Felieton: jeden farmaceuta ulegnie od razu, drugi za piątym naciskiem Jeden farmaceuta ulegnie za piątym naciskiem. Inny po trzecim lub trzynastym razie. Kolejny zrobi to bez wahania, bo widzi ciągłą bezkarność koordynatora - ocenia farmaceuta (fot. MP)

O ile większość modyfikacji podczas procedowania UoZF nie budziła zbytnich emocji, o tyle jedna wzburzyła środowisko. Po opublikowaniu projektu przekazanego do procedowania, nieoczekiwanie pojawiło się w nim określenie: "uporczywe" - zauważa Mariusz Politowicz.

- Jego sens sprowadzał się do możliwości wielokrotnego niedookreślonego naruszania niezależności farmaceuty. Ten prawniczy kruczek, niefarmaceutycznym właścicielom aptek szeroko otwierał drzwi do wpływania na zatrudnianych farmaceutów - dodaje magister farmacji Mariusz Politowicz w felietonie dla "Magazynu Aptekarskiego".

"Pomyślmy chwilę: np. koordynator apteki w taki czy inny sposób wymusza na farmaceucie sprzedaż suplementu diety marki własnej. Niech by to był preparat z tanim, czyli prawie niewchłanialnym magnezem. Jeden farmaceuta ulegnie za piątym naciskiem. Inny po trzecim lub trzynastym razie. Kolejny zrobi to bez wahania, bo widzi ciągłą bezkarność koordynatora. Magnez jest przykładem. Pierwszym z brzegu" - opisuje.

- Jeśli dziś farmaceuta się zgodzi (ma żonę/męża, dzieci, kredyt w banku, itp.) na magnez, jutro się zgodzi na wydanie suplementów diety zamiast leków RX, a pojutrze na wszystko. Nie każdy ma nerwy ze stali lub silne poczucie niezależności i wolności wyboru - zauważa.

Więcej: https://aptekarski.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH