Firma farmaceutyczna przekazała 45 tys. testów w kierunku SARS-CoV-2

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: AstraZeneca/rynekaptek.pl   30-09-2020, 14:32

Firma farmaceutyczna przekazała 45 tys. testów w kierunku SARS-CoV-2 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

AsrtaZeneca przekazała 20 tys. testów diagnostycznych RT-PCR na obecność wirusa SARS CoV-2 na rzecz Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie oraz kolejne 25 tys. Narodowemu Instytutowi Zdrowia Publicznego - Państwowemu Zakładowi Higieny.

Ta liczba odpowiada liczbie testów wykonywanych w całej Polsce w ciągu 2-3 dni.

Wsparcie strony publicznej przez podmioty sektora prywatnego, zwłaszcza firmy farmaceutyczne, może znacząco pomóc w zarządzaniu kryzysem związanym z pandemią COVID-19.

Podstawowym narzędziem mającym na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa są testy diagnostyczne, dlatego AstraZeneca zdecydowała się wesprzeć ważne instytucje znajdujące się na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19  i przekazać im łącznie 45 000 testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Testy przekazane przez AstraZeneca to testy genetyczne wykonywane metodą RT-PCR (Real-Time Polymerase Chain Reaction), która umożliwia ustalenie, czy pacjent jest aktualnie zakażony wirusem SARS-CoV-2. Technologia ta cechuje się bardzo wysoką czułością oraz swoistością, co pozwala ograniczyć ryzyko fałszywie ujemnych lub fałszywie dodatnich wyników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH