Francja: jedna czwarta pacjentów zaszczepiła się w aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: tevafarmacia.es/ rynekaptek.pl   16-10-2020, 09:02

Francja: jedna czwarta pacjentów zaszczepiła się w aptekach We Francji szczepienia w aptekach wprowadzano stopniowo. Po raz pierwszy taką możliwość oferowało 3 tys. aptek w dwóch regionach w sezonie grypowym 2017-2018 (fot. Pixabay)

Od rozpoczęcia tegorocznego sezonu szczepień przeciwko grypie 15 października ponad dwa miliony Francuzów wybrało aptekę do szczepienia się. To oznacza, że co czwarta osoba zaszczepiona we Francji zrobiła to w aptece.

We Francji szczepienia w aptekach wprowadzano stopniowo. Po raz pierwszy taką możliwość oferowało 3 tys. aptek w dwóch regionach w sezonie grypowym 2017-2018. Wówczas z tej formuły skorzystało 160 tys. pacjentów.

Rok później, w sezonie 2018-2019, można było się zaszczepić w 6700 aptekach w czterech regionach. Wtedy taką opcję wybrało 714 tys. osób - informuje serwis tevafarmacia.es.

W tym roku widać większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie z powodu koronawirusa. Do chwili obecnej w aptekach zaszczepiło się już 2 190 103 - pacjentów. To oznacza, że co czwarta osoba zaszczepiona we Francji zrobiła to w aptece.

Wskaźnik szczepień w grupach ryzyka (osoby powyżej 65 roku życia) wzrósł o 5 punktów w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 54,8%.

Jak informowaliśmy niedawno, w Wielkiej Brytanii liczba osób, które zaszczepiły się przeciwko grypie w tym sezonie w aptekach, przekracza już milion.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH