Francja: negocjują wycofanie się z zakupu części szczepionek przeciw grypie A

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   07-01-2010, 09:47

Francja: negocjują wycofanie się z zakupu części szczepionek przeciw grypie A Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rząd Francji chce anulować zakup ponad połowy zamówionych do tej pory szczepionek przeciw grypie A/H1N1 - poinformował w środę dziennik Le Figaro.

Władze francuskie zamówiły w ubiegłym roku 94 mln dawek szczepionek przeciw nowej grypie. Z powodu nikłego zainteresowania szczepieniami rząd chce teraz skłonić firmy farmaceutyczne, by wycofały się z kontraktów na 50 milionów sztuk szczepionek. Minister zdrowia Roselyne Bachelot ogłosiła, że prowadzi w tej sprawie negocjacje z firmami farmaceutycznymi.

Jak oświadczyła na początku tygodnia francuska minister zdrowia, rząd prowadzi „zdecydowane” negocjacje z trzema firmami, które zobowiązały się dostarczyć szczepionkę. Dziennik Le Figaro zaznacza, że gra idzie o wysoką stawkę, gdyż anulowanie kontraktów obniży wpływy firm o 350 mln euro.

Minister Bachelot podkreśliła we wtorek w wywiadzie dla radia RTL, że rząd rezygnuje z dużej części szczepionek z powodu "zasadniczych zmian" związanych ze strategią zapobiegania epidemii nowej grypy. Tłumaczyła, że w momencie zamówienia szczepionek przewidywano dwukrotne zaszczepienie, jednak w listopadzie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że wystarczy jeden zastrzyk.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH