Franczyza aptek. Posłowie: dzisiaj dyskryminacja, jutro odszkodowania?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   30-12-2020, 09:32

Franczyza aptek. Posłowie: dzisiaj dyskryminacja, jutro odszkodowania? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa posłów Konfederacji skierowała do ministra zdrowia interpelację w sprawie dyskryminacji farmaceutów współpracujących z sieciami aptek na zasadzie franczyzy. Sformułowali kilka pytań.

W ostatnim czasie pojawiają się doniesienia medialne sugerujące, że farmaceuci, którzy zdecydowali się na współpracę franczyzową z sieciami aptek są dyskryminowani i traktowani na innych zasadach niż farmaceuci prowadzący aptekę jako inny rodzaj działalności gospodarczej - napisali: Artur Dziambor, Krystian Kamiński, Michał Urbaniak, Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun.

Skierowali do ministra pytania:

1. Na jakiej podstawie prawnej apteki funkcjonujące na zasadach franczyzy są traktowane na innych zasadach niż inne podmioty apteczne na rynku, tzn. nie są wydawane decyzje dotyczące przeniesienia zezwolenia własności aptek, przez co blokowana jest działalność takich przedsiębiorców?

2. Ostanie doniesienia medialne sugerowały, że liczba aptek w sieciach wirtualnych, programach partnerskich prowadzonych przez hurtownie w przypadku największych sieci wzrosła o prawie 50% r/r, na podstawie jakich kryteriów Inspekcja Farmaceutyczna różnicuje swoje podejście odnośnie do takich podmiotów w tym sektorze?

3. Czy Ministerstwo Zdrowia w swojej polityce uwzględniło ryzyko, że prezentowane podejście może skutkować zarzutami o dyskryminację niektórych przedsiębiorców, narażając Skarb Państwa na roszczenia odszkodowawcze?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH