Frost & Sullivan: perspektywy rozwoju rosyjskiego rynku farmaceutycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Frost & Sullivan/rynekaptek.pl   08-12-2010, 14:17

Frost & Sullivan: perspektywy rozwoju rosyjskiego rynku farmaceutycznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rosyjski rynek farmaceutyczny jest jednym z największych na świecie, generując przychody w wysokości 15,3 mld dolarów w 2009 roku. Do roku 2016 przychody mogą wzrosnąć do 37,2 mld dolarów.

W nadchodzących latach rynek ten ma przed sobą okres dynamicznego rozwoju, głownie dzięki wpierającym inicjatywom rosyjskiego rządu. Jednakże długi proces zmian legislacyjnych może w krótkim okresie nieco spowolnić wzrost sektora – oceniają eksperci Frost & Sullivan, globalnej firmy  doradczej w raporcie pt. „Strategiczna analiza rosyjskiego rynku farmaceutycznego”.

- Polityka Rosji, polegająca na dążeniu do poprawy sytuacji demograficznej w kraju oraz zapewniania odpowiednich usług opieki zdrowotnej obywatelom, ma być jednym z głównych filarów ekspansji rynku farmaceutycznego – stwierdza Dominika Grzywińska, analityk z warszawskiego oddziału Frost & Sullivan.

Modyfikując prawo i deklarując swoje wsparcie dla przemysłu krajowego, rosyjski rząd staje się gwarantem rozwoju rynku farmaceutycznego. Jednakże, liczne ostatnio zmiany legislacyjne wywołują niepewność w środowisku farmaceutycznym, co potencjalnie może wpłynąć na ograniczenie wzrostu na rosyjskim rynku farmaceutycznym w krótkim okresie.

W ostatnich latach nastąpiło wiele zmian w rosyjskim prawie farmaceutycznym; rząd pracował nad licznymi przekształceniami przepisów, między innymi nad Listą leków istotnych i podstawowych (ang. list of vital and essential drugs), wprowadzeniem standardów GMP (Good Manufacturing Practice) oraz programem Pharma 2020 - zauważa Dominika Grzywińska i dodaje:

- Liczne nowe przepisy nie powinny powstrzymać rozwoju rynku, raczej zapewnić większą klarowność i spójność, ale sam proces ich wprowadzania prawdopodobnie rozciągnie się na cały rok 2010 i początek 2011, a niepewność związana z oczekiwaniem na ostateczne zmiany może tymczasowo spowolnić rozwój rynku.

Strategiczna analiza rosyjskiego rynku farmaceutycznego jest częścią programu partnerstwa na rzecz wzrostu Produkty farmaceutyczne i Biotechnologia, który obejmuje również analizy prowadzone na następujących rynkach: Ustalanie cen i refundacja produktów farmaceutycznych w Europie, Przegląd przemysłu farmaceutycznego i przemysłu urządzeń medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Globalny rynek aktywnych składników leków: perspektywy.

Wszystkie badania zawarte w subskrypcji dostarczają szczegółowych danych na temat możliwości rynkowych oraz trendów panujących w branży, ocenionych w oparciu o szczegółowe wywiady przeprowadzone z uczestnikami rynku.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH