Gdańsk: apteka szpitalna WCO już po remoncie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wca.gda.pl/ rynekaptek.pl   09-05-2017, 12:42

Gdańsk: apteka szpitalna WCO już po remoncie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

10 maja zostanie uroczyście otwarta apteka szpitalna w budynku Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku. Remont i dostosowanie apteki do standardów europejskich kosztowały 1,690 mln zł.

Sercem apteki Centrum Onkologii jest pracownia leku cytostatycznego. Zaprojektowana wg wszelkich zasad dotyczących aseptycznego przygotowania leków. Wyposażona jest w certyfikowane trzy komory laminarne z nawiewem jałowego powietrza, które gwarantują przygotowanie leku jałowego w pełni bezpiecznego dla pacjenta - informuje WCO.

Ponadto komory te posiadają certyfikat na zgodność z normą DIN 12980. Norma ta jest krytycznie ważna, zapewnia bowiem pracę z lekiem cytostatycznym w warunkach bezpiecznych dla zdrowia farmaceuty. Na pracę w takich warunkach wskazują wszystkie organizacje zajmujące się pracą z cytostatykami m.in. w Polsce -  Centralny Instytut Ochrony Pracy,  a w Europie –  Europejskie Towarzystwo Farmacji Onkologicznej (ESOP).

W pracowni występuje nadciśnienie które uniemożliwia mieszanie się powietrza o wysokiej klasie czystości z powietrzem o niższej klasie czystości. Wszystko to podnosi standard przygotowania leku dla pacjenta.

Więcej: https://wco.gda.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH