Gdzie są obowiązkowe maseczki FFP2, a gdzie obowiązuje godzina policyjna?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   22-02-2021, 15:02

Gdzie są obowiązkowe maseczki FFP2, a gdzie obowiązuje godzina policyjna? Aż w ośmiu krajach obowiązuje godzina policyjna w ramach walki z koronawirusem Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

W Czechach w nocy z 22 na 23 lutego w środkach komunikacji publicznej i w sklepach trzeba będzie nosić maseczkę typu FFP2, KN95 lub maskę wykonaną z nanowłókien. Nadal też w Europie jest co najmniej 8 państw, w których obowiązuje godzina policyjna.

Taka restrykcja nadal jest aktualna również w Grecji. W całym kraju między godz. 21.00 a 5.00 rano obowiązuje godzina policyjna, w niektórych regionach jest ona wydłużona w weekendy i zaczyna się wówczas o godz. 18.00.

Na Węgrzech obowiązuje między godz. 20.00 a 5.00 rano; we Włoszech między godz. 22.00 a 5.00 rano.

Z kolei na Słowacji miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach. By pójść do pracy, uprawiać sport w otwartej przestrzeni, udać się do urzędu lub na pocztę, do banku czy biblioteki, trzeba mieć jednak negatywny wynik badania na obecność koronawirusa. Bez takiego zaświadczenia można wyjść tylko do najbliższego sklepu po niezbędne zakupy, do apteki, lekarza, punktu wykonywania testów czy do bliskich osób, jeżeli potrzebują pomocy.

Na Litwie z domu można wychodzić tylko do pracy, po niezbędne zakupy, do lekarza, na spacer czy do bliskich potrzebujących pomocy.

Podział na strefy i lokalny lockdown
Na Ukrainie wprowadzono podział na strefy, które to rozwiązanie znamy z Polski. Tamtejszy rząd przedłużył związane z epidemią koronawirusa ograniczenia do 30 kwietnia. Restrykcje w poszczególnych regionach będą dopasowane do aktualnej sytuacji epidemicznej na ich terenie.

Na razie, od 24 lutego cały kraj znajdzie się w tzw. strefie żółtej, w której obowiązywać będą aktualne obostrzenia, niektóre z nich w nieco złagodzonej formie.

We Włoszech do 25 lutego obowiązuje zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu. Do 5 marca zamknięte mają pozostać wyciągi narciarskie. Od początku lutego w większości regionów zniesiono jednak część restrykcji.

Na terenach tzw. żółtej strefy otwarte zostały restauracje i bary (klienci mogą być obsługiwani przy stolikach do godz. 18) i muzea, do szkół wrócili też uczniowie szkół średnich, ale mogą zajmować tylko połowę miejsc w klasach. Pogorszenie się sytuacji epidemicznej w niektórych regionach grozi jednak ponownym zaostrzeniem restrykcji, już teraz w bardziej dotkniętych epidemią gminach wprowadzane są lokalne lockdowny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH