Gedeon Richter otwiera w Polsce nowe laboratorium

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gedeon Richter/rynekaptek.pl   06-11-2019, 12:16

Gedeon Richter otwiera w Polsce nowe laboratorium Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W polskiej siedzibie Gedeon Richter powstało właśnie najnowsze laboratorium, którego celem będzie m.in. otrzymywanie nanocząstek w skali produkcyjnej spełniających standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania - informuje firma.

Gedeon Richter Polska rocznie przeznacza 10 proc. swojego przychodu na prace badawczo-rozwojowe. Natomiast w ostatnim roku skierował 20 proc. całkowitych kosztów inwestycyjnych na rozbudowę własnej infrastruktury badawczo-rozwojowej.

W Polsce zlokalizowane jest jedno z trzech największych centrów badawczo-rozwojowych firmy. W jego ramach powstało właśnie nowe laboratorium, które docelowo będzie zajmowało się m.in. otrzymywaniem nanocząstek w skali produkcyjnej spełniających standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania. Leki oparte o substancje czynne w formie nanocząsteczek będzie cechowała większa dostępność biologiczna oraz mniejsza liczba działań niepożądanych, co przełoży się na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Rozbudowa polskiego oddziału o obszar nanotechnologii została zrealizowana razem z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

– Nanotechnologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin wiedzy, dzięki której możliwy jest rozwój nowych kierunków badań. Z jej zastosowaniem łączymy duże nadzieje, zwłaszcza w obszarze leków przeznaczonych dla kobiet – jako grupa Richter należymy do czołówki firm produkujących leki hormonalne, dysponujemy w tej dziedzinie kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Posiadamy również najszersze portfolio produktów skierowanych do kobiet ze wszystkich europejskich producentów – mówi Renata Pawlak-Morka, dyrektor Rozwoju Produktów w Gedeon Richter Polska.

Grupa Gedeon Richter w dziedzinie badań i rozwoju zatrudnia ponad 1000 pracowników. Oddział w Polsce jest jednym z trzech centrów R&D w grupie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się opracowywaniem stałych oraz płynnych doustnych postaci leków. Obecnie w trakcie realizacji ma 40 różnych projektów rozwojowych, z których część jest już gotowa do transferu technologii na skalę masową.

Gedeon Richter, z siedzibą w Budapeszcie, jest jedną z największych organizacji sektora farmaceutycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz intensywniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej.

Więcej: gedeonrichter.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH