GIF: jak oznakować aptekę, która prowadzi szczepienia? Ile jest aptecznych punktów szczepień?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA   15-07-2021, 08:01

GIF: jak oznakować aptekę, która prowadzi szczepienia? Ile jest aptecznych punktów szczepień? W oznaczeniu o prowadzonym punkcie szczepień nie może być żadnych innych treści wartościujących ani znaków graficznych (fot. LJ)

NIA zapytała Głównego Inspektora Farmaceutycznego o oznaczenia, którymi powinny posługiwać się apteki ogólnodostępne przeprowadzające szczepienia, by nie naruszyć zakazu ich reklamy.

"Oznaczenie aptek ogólnodostępnych poprzez umieszczenie oznaczeń zgodnych z wytycznymi dotyczącymi organizacji Punktów Szczepień Powszechnych nie stanowi naruszenia zakazu reklamy aptek i ich działalności.

W oznaczeniu o prowadzonym punkcie szczepień nie może być żadnych innych treści wartościujących ani znaków graficznych, które zachęcałyby do skorzystania z usług i oferty apteki.

W takim przypadku zakaz reklamy aptek i ich działalności nie będzie naruszony" - napisał Wojciech Krajewski, zastępca dyrektora Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na zapytanie Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Ile jest aptecznych punktów szczepień?

Aktualnie już 439 aptek prowadzi szczepienia ochronne - wynika z interaktywnej mapy aptecznych punktów szczepień, przygotowanej przez resort zdrowia.

Niekwestionowanym liderem jest województwo małopolskie. Również województwa: śląskie, łódzkie, mazowieckie oferują dużą liczbę aptek, w których można się zaszczepić przeciw covid-19.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH