GIF zapowiada kroki prawne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   01-08-2017, 10:23

GIF zapowiada kroki prawne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z publikacjami Łukasza Pawelskiego, redaktora „Gazety Finansowej”, p.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego podejmie adekwatne kroki prawne - zarówno na drodze cywilnej, jak też karnej - informuje GIF.

"Należy zauważyć, iż w wyżej wymienionych artykułach, wyrwanych z kontekstu fragmentach nagrań, a także ich stenograficznych zapisach niezgodnych z pełną zawartością taśm, znalazło się szereg nadinterpretacji i krzywdzących sugestii, które przedstawiają działania inspekcji farmaceutycznej w nieprawdziwym świetle oraz mogą podważać zaufanie do organu Państwa" - napisał w oświadczeniu Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF.

Dodaje: - Kluczowym elementem w sprawie jest w szczególności niezgodne ze stanem faktycznym przypisywanie rzekomego milczącego uczestnictwa p. o. GIF w każdej rozmowie, w której osoby trzecie wyrażają kontrowersyjne opinie. Mamy nadzieję, że prowadzone przez niezawisły sąd postępowanie w sposób całościowy i kompleksowy wyjaśni okoliczności sprawy oraz motywy postępowania autorów.

Sprawa jest efektem opublikowanych przez "Gazetę Finansową" nagrań, które mają wskazywać na aktywność oficera SKW w obszarze służby zdrowia. Część z nich miała odbywać się w siedzibie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH