GIS żegna swojego byłego szefa - odszedł Wiesław Jaszczyński

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIS/ rynekaptek.pl   02-08-2017, 10:25

GIS żegna swojego byłego szefa - odszedł Wiesław Jaszczyński Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

27 lipca 2017 roku zmarł dr Wiesław Jaszczyński, lekarz-pilot, były wiceminister zdrowia - Główny Inspektor Sanitarny. Miał 87 lat.

Wiesław Franciszek Jaszczyński urodził się w Warszawie 4 czerwca 1930 roku. Od najmłodszych lat interesował się lotnictwem, które stało się jego życiową pasją.

W 1949 r. złożył podanie na Wydział Lekarski Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom lekarza uzyskał w 1956 r. i w sierpniu tego roku otrzymał nakaz pracy w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Na początku 1957 r. został mianowany Lekarzem Portowym, czyli Portowym Inspektorem Sanitarnym w Szczecinie.

W 1963 r. otrzymał specjalizację I stopnia z epidemiologii i higieny ogólnej, a w 1966 r. II stopnia z medycyny morskiej i tropikalnej.

W 1971 r. był przez 5 miesięcy lekarzem (jako specjalista z medycyny tropikalnej) ekipy filmowej „W pustyni i w puszczy” w czasie kręcenia scen w Egipcie.

W 1990 roku zaproponowano mu stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego i wiceministra Zdrowia i Opieki Społecznej w Rządzie Mazowieckiego. Zrezygnował ze stanowiska w 1991 r. nie zgadzając się z polityką kadrową ministra Sidorowicza. Wrócił do Szczecina do pracy w Zakładzie
Higieny PAM.

Po wyborach w 1993 r. w listopadzie zaproponowano mu powrót na stanowisko wiceministra zdrowia. Po 4 latach pracy na stanowisku wiceministra zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i wyborach w roku 1997 przeszedł na emeryturę.

Nabożeństwo odbędzie się 7 sierpnia o 13.00 w Józefowie k. Otwocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH