GLG Pharma: pieniądze z giełdy na projekty onkologiczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   14-07-2017, 10:24

GLG Pharma: pieniądze z giełdy na projekty onkologiczne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

GLG Pharma S.A., notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, zakończyła prywatną emisję akcji serii F, co pozwoliło na pozyskanie zakładanych 2,93 mln zł. Pozyskane środki posłużą realizacji projektów onkologicznych.

Oferta prywatna GLG Pharma obejmowała wyłącznie akcje nowej emisji z serii F. Inwestorzy objęli 1,3 mln akcji po cenie emisyjnej ustalonej na 2,25 zł za walor, co oznacza, że uplasowanych zostało 100 proc. oferowanych akcji. W ofercie udział wzięło m.in. trzech inwestorów instytucjonalnych. Wszystkie sprzedane akcje zostaną objęte wnioskiem o wprowadzenie do obrotu na rynku NewConnect.

W czerwcu br. GLG Pharma otrzymała zgodę od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na wprowadzenie zaliczkowania wydatków ponoszonych przez spółkę w ramach dofinansowania projektu TNBC – terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi w oparciu o inhibitor białka STAT-3 tj. cząsteczkę GLG-805 oraz stworzenia testów diagnostycznych opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki tego nowotworu.

Całkowita wartość projektu TNBC wynosi 13,6 mln zł, z czego wsparcie NCBiR, które Spółka uzyskała w czerwcu 2016 r. stanowi 10 mln zł. Czas jego realizacji został przewidziany na lata 2016-2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH