Główny Inspektor Sanitarny chce pozbawić dra Grzesiowskiego prawa wykonywania zawodu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Marzena Sygut   02-04-2021, 14:45

Główny Inspektor Sanitarny chce pozbawić dra Grzesiowskiego prawa wykonywania zawodu

Potwierdzam, że wpłynęła skarga na moją osobę do NIL, która będzie procedowana przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - napisał na TT dr Paweł Grzesiowski.

Dziś rano (2kwietnia) w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce prof. Wojciech Maksymowicz poinformował, że o ile mu wiadomo, jest wniosek ze strony GIS o pozbawienie praw wykonywania zawodu dra Pawła Grzesiowskiego, epidemiologa, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Jak mówił: - Doszły do mnie słuchy, że rzekomy Główny Inspektor Sanitarny Kraju, pan inżynier, wystosował wystąpienie do izby lekarskiej o ukaranie pozbawieniem prawa wykonywania zawodu Grzesiowskiego. To kompletny skandal. Gdyby tak miało być, to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi.

NIL potwierdza: wpłynęło takie zawiadomienie
Wpłynięcie wspomnianego wniosku ze strony p.o. szefa GIS Krzysztofa Saczki potwierdził portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik prasowy Izby Rafał Hołubicki.

- Do prezesa NRL wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przewinienia zawodowego przez doktora Grzesiowskiego. Prezes zgodnie z ustawą przekazał je do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który jest organem niezależnym - podkreślił rzecznik prasowy.

Wyjaśnił, że NIL sprawy nie będzie komentować. - Jakie działania zostaną podjęte, trudno powiedzieć, to leży w gestii rzecznika odpowiedzialności zawodowej. My niczego nie narzucamy. Jesteśmy transparentni – mówił.

Miał wprowadzać w błąd
Dodał: - Sam wniosek zawiera kilka punktów - luźne stwierdzenia, zarzuty. Nie ma tam żadnego załącznika - pisma, które te zarzuty potwierdza. Może być tak, że rzecznik zwróci się o konkrety do GIS -u i będzie też kierował prośbę o wyjaśnienia do doktora Grzesiowskiego.

W uzasadnieniu p.o. szefa GIS miało się znaleźć m.in. to, że dr Grzesiowski miał wprowadzać w błąd opinię publiczną poprzez promowanie nieprawdziwych i niesprawdzonych medycznie informacji na temat walki z epidemią.

To kolejne już uderzenie w dra Grzesiowskiego. Ekspert w październiku ub. roku stracił posadę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, które podlega Ministerstwu Zdrowia. Pełnił tam funkcję starszego wykładowcy. Lekarz wielokrotnie w mediach publicznych i społecznościowych krytykował postępowanie rządu w sprawie zwalczania epidemii.

Dr Grzesiowski potwierdza: jest skarga
"Szanowni Państwo, w związku z dzisiejszą wypowiedzią prof. Maksymowicza, potwierdzam, że wpłynęła skarga na moją osobę do Naczelnej Izby Lekarskiej, która będzie procedowana przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z procedurą, w związku z tym nie mogę jej komentować" - napisał dziś na Twitterze dr Grzesiowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH