Gorzów: będzie pierwsza decyzja o ominięciu demo-geo?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radiogorzow.pl/ rynekaptek.pl   29-03-2018, 11:25

Gorzów: będzie pierwsza decyzja o ominięciu demo-geo? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gorzowscy radni przyjęli stanowisko skierowane do Ministra Zdrowia, by ten wydał zgodę na uruchomienie apteki całodobowej przy budynku szpitala wojewódzkiego w Gorzowie. Obecnie nie jest to możliwe ze względu na kryteria demograficzno-geograficzne.

- Wiemy, że zarząd szpitala złożył już taką prośbę do ministra zdrowia. Jeśli będzie pozytywna, to decyzja o otwarciu apteki zostanie podjęta. Taka placówka jest niezbędna zarówno dla pacjentów szpitala, jak i dla Gorzowian - powiedział dla Radia Gorzów przewodniczący Rady Miasta z PiS, Sebastian Pieńkowski.

Władze gorzowskiego szpitala nie przedłużyły umowy z przedsiębiorcą, który prowadził dotąd aptekę na terenie lecznicy, bo chciały, by w tym miejscu znalazł się m. in. bufet. Lecznica ogłosiła przetarg na utworzenie apteki w budynku naprzeciwko szpitala. Przedsiębiorca, który go wygrał, jest zdecydowany prowadzić nocne dyżury, ale na razie nie może nawet otworzyć apteki, bo do tego potrzebuje zgody ministra zdrowia i wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

Jak dodał Robert Surowiec, wiceprzewodniczący rady z PO i wiceszef szpitala, chodzi o uruchomienie apteki w szpitalu w 2020 roku, bo tyle potrwa realizacja inwestycji.

Więcej: http://www.radiogorzow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH