"Gratuluję farmaceutom tej ustawy, bo środowisko jej oczekiwało"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   11-10-2017, 20:41

"Gratuluję farmaceutom tej ustawy, bo środowisko jej oczekiwało" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

100 dni. Dokładnie tyle czasu minęło od momentu wejścia w życie przepisów potocznie zwanych "Apteką dla Aptekarza". Wielu farmaceutów czekało na tę chwilę przeszło ćwierć wieku - mówiła prezes NRA, Elżbieta Piotrowska - Rutkowska podczas uroczystych obchodów Dnia Aptekarza (Warszawa, 11 października).

Ogólnopolski Dzień Aptekarza to wyjątkowa chwila dla wszystkich farmaceutów. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że jest to chyba jedyny taki dzień w roku, który skupia w jednym miejscu tak wiele kluczowych osób dla naszego środowiska - mówiła szefowa Izby.

Jak dodała, jak zawsze, ten dzień to dobra okazja do podsumowań, ale też przedstawienia tego, co czeka w przyszłości, wynikającej z dynamicznie zachodzących zmian na rynku aptecznym.

Zaufanie i odpowiedzialność
Tegoroczne obchody zbiegły się ze 100 dniami wejścia w życie ustawy AdA. - Wielu farmaceutów czekało na tę ustawę przeszło ćwierć wieku. Już dziś wiemy, że zaledwie po trzech miesiącach obowiązywania tej regulacji widać jej pierwsze pozytywne efekty. Oprócz stabilnego poziomu cen leków, są nimi równowaga i widoczne uspokojenie sektora aptecznego - mówiła prezes.

Dodała: - Ale to nie wszystko. Przyjęte rozwiązania to przede wszystkim ogromny kredyt zaufania dla naszego zawodu - zaufania, ale i pełnej odpowiedzialności spoczywającej na każdym z nas. Nie mam wątpliwości, że czekają nas kolejne trudne, ale i ciekawe wyzwania.

- Takim wyzwaniem jest z pewnością znalezienie sposobu na wykorzystanie potencjału farmaceuty oraz wzmocnienie niezależności i podniesienie rangi naszego zawodu. Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad pilotażem opieki farmaceutycznej oraz wpieramy zmiany legislacyjne, które zapewnią bezpieczeństwo polskich pacjentów - oceniła szefowa samorządu aptekarskiego.

Determinacja, zaangażowanie, otwartość
Jednym z zaproszonych gości był przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, Tomasz Latos: - Gratuluję farmaceutom i życzę wszystkiego najlepszego, wiele sukcesów, wiele radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu - mówił poseł.

- Chcę też nawiązać do tych chwil, które przeżywaliśmy jeszcze kilka miesięcy temu. Chylę czoła przed Państwa determinacją, zaangażowaniem, otwartością na współpracę, bo to nie tylko dzięki parlamentarzystom, ale przede wszystkim dzięki Państwa fachowości udało się przyjąć bardzo ważną z punktu widzenia zawodu farmaceuty i przyszłości polskich pacjentów ustawę - dodał.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH