Grudziądz: apteka przy szpitalu ponownie otwarta dla pacjentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: naszemiasto.pl/rynekaptek.pl   07-09-2020, 13:03

Grudziądz: apteka przy szpitalu ponownie otwarta dla pacjentów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 7 września apteka ogólnodostępna przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr W. Biegańskiego w Grudziądzu ponownie obsługuje pacjentów. W czasie pandemii jest otwarta do północy. Docelowo ma funkcjonować w trybie całodobowym.

Apteka "Pod Solankami" przy szpitalu w Grudziądzu, zgodnie z informacją portalu grudziadz.naszemiasto.pl, ruszyła w poniedziałek, 7 września. Na razie będzie czynna do godz. 24.00. Docelowo ma być całodobowa. 

Apteka była zamknięta od końca stycznia br. Było to związane z nowelizacją przepisów prawa farmaceutycznego, które po wprowadzonych zmianach zakazują prowadzenia apteki ogólnodostępnej przez podmioty prowadzące działalność leczniczą. Dyrekcja przez kilka miesięcy rozmawiała z podmiotami zewnętrznymi zainteresowanymi kupnem apteki ogólnodostępnej jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z prawem dzierżawy pomieszczeń.

Dyrekcji placówki udało się w końcu wyłonić najemcę, który poprowadzi aptekę. Do podpisania umowy doszło 22 czerwca.

Nabywca w umowie zobowiązał się do prowadzenia apteki w trybie całodobowym, przy czym w czasie obowiązywania stanu epidemii COVID-19 apteka będzie otwarta codziennie nie krócej, niż w godzinach od 8.00 do 24.00.

Więcej: grudziadz.naszemiasto.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH