Grupy NEUCA przejęła MTZ Clinical Research

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NEUCA/ rynekaptek.pl   19-01-2021, 09:31

Grupy NEUCA przejęła MTZ Clinical Research Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka Pratia S.A. należąca do Grupy NEUCA, objęła 100 proc. udziałów MTZ Clinical Research, firmy specjalizującej się w projektach z zakresu badań klinicznych faz wczesnych, onkologii i hematologii.

MTZ Clinical Research (MTZ) specjalizuje się w badaniach fazy I, badaniach faz wczesnych, badaniach fazy III, biorównoważności i biopodobności. Dotychczas firma przeprowadziła ponad 260 badań klinicznych.

MTZ został założony w 2002 roku przez dr Teresę Brodniewicz, która przez dwie kadencje (6 lat) sprawowała również funkcję prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych (GCPpl) w Polsce, jest autorem szeregu publikacji naukowych i osobą mającą duży wkład w rozwój rynku badań klinicznych w Polsce i Europie.

Zgodnie z postanowieniami umowy, cały zespół MTZ Clinical Research pozostaje w firmie i będzie kontynuował obrane kierunki rozwoju spółki, a dzięki transakcji jeszcze większa liczba pacjentów uzyska dostęp do wielu terapii w ramach badań klinicznych.

MTZ dołączyła do Małopolskiego Centrum Medycznego i Examen (obecnie część spółki Pratia) oraz ClinScience (firmy typu CRO, powstałej z połączenia Bioscience i ClinMed Pharma), które są odpowiedzialne za rozwój tego segmentu w Grupie Neuca. Przed transakcją nabycia MTZ, sieć Pratii obejmowała ponad 70 ośrodków w 5 krajach (Polska, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Ukraina).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH