GSK: złożyliśmy ofertę o 40 mln zł tańszą niż konkurencja

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GSK/ rynekaptek.pl   23-10-2017, 08:41

GSK: złożyliśmy ofertę o 40 mln zł tańszą niż konkurencja Zdaniem firmy, realizacja PSO w 2017 r. w zakresie szczepień przeciw pneumokokom przebiega zgodnie z założeniami

Dzieci urodzone po 31 grudnia 2016 roku są chronione przed pneumokokami szczepionką Synflorix. Produkt GSK został wybrany w przetargu publicznym organizowanym przez Zakład Zamówień Publicznych przy Ministerstwie Zdrowia - przypomina GSK w komunikacie.

Szczepionka została wybrana na potrzeby realizacji szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych (PSO) w Polsce - informuje koncern w odpowiedzi na pytania na temat przetargu publicznego na zakup szczepionki przeciwko pneumokokom dla dzieci.

Zdaniem firmy, realizacja PSO w 2017 r. w zakresie szczepień przeciw pneumokokom przebiega zgodnie z założeniami.

W 2016 r. do realizacji szczepień obowiązkowych w ramach PSO została wybrana szczepionka Synflorix, której producent złożył ofertę o ponad 40 mln zł tańszą niż producent szczepionki konkurencyjnej.

W okresie prawie 9 lat od rejestracji firma GSK dostarczyła ponad 500 milionów dawek szczepionki Synflorix.

Szczepionka Synflorix stosowana jest w wielu programach szczepień powszechnych, również w krajach europejskich, m.in. w Finlandii, Szwecji, Austrii, Holandii, Belgii, Bułgarii, Macedonii, Islandii, na Litwie oraz Cyprze, w Czechach i Słowacji.

Bezpieczeństwo oraz skuteczność szczepionki Synflorix zostały potwierdzone w wielu badaniach klinicznych oraz obserwacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH