GSK zwiększa swoje udziały w rynku produktów dermatologicznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   27-07-2009, 18:06

GSK zwiększa swoje udziały w rynku produktów dermatologicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma GlaxoSmithKline zakończyła przejęcie spółki Stiefel Laboratories, oferującej specjalistyczne produkty dermatologiczne - informuje w swoim komunikacie GSK.

Koncern przejął cały kapitał Stiefel za kwotę 2,9 mld dolarów. Firma przejęła również zadłużenie spółki Stiefel Laboratories w wysokości 400 mln dolarów netto. Zgodnie z warunkami zawartej umowy, firma GSK może być zmuszona do wniesienia w przyszłości dopłat w wysokości do 300 mln dolarów, w zależności od wyników spółki.

Przejęcie spółki to kolejny krok w realizacji strategii dywersyfikacji działalności biznesowej. Wartość produktów sprzedanych przez Stiefel w 2008 roku wyniosła około 900 mln dolarów, podczas gdy sprzedaż produktów dermatologicznych GSK dostępnych na receptę kształtowała się na poziomie około 550 mln dolarów.

Połączone przychody obu spółek szacowane są wstępnie na około 1,5 mld dolarów, co stanowi 8 proc. całkowitych przychodów osiąganych na globalnym rynku produktów dermatologicznych dostępnych na receptę.

Stiefel planuje udoskonalanie istniejących i opracowywanie nowych form terapii.

- Ta transakcja oznacza dla naszej firmy w Polsce przejęcie szybko rozwijającego się portfela leków dermatologicznych, który osiągnął w ubiegłym roku wartość ponad 52 mln zł i poprzez szeroką gamę produktów daje gwarancję dalszego szybkiego wzrostu. Co ważniejsze, do naszych struktur dołączy doświadczona organizacja komercyjna firmy Stiefel Polska - powiedział Jerzy Toczyski, prezes i dyrektor generalny GlaxoSmithKline w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH