GUS: kolejna edycja badania aptek i punktów aptecznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   15-01-2021, 08:31

GUS: kolejna edycja badania aptek i punktów aptecznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 8 stycznia 2021 roku na Portalu Sprawozdawczym Głównego Urzędu Statystycznego jest dostępny formularz elektroniczny ZD-5 Sprawozdanie apteki i punktu aptecznego. Obowiązkowy termin przekazania sprawozdania upływa 29 stycznia 2021 roku.

Od 8 stycznia 2021 roku na Portalu Sprawozdawczym Głównego Urzędu Statystycznego jest dostępny formularz elektroniczny ZD-5 Sprawozdanie apteki i punktu aptecznego (stan w dniu 31 XII 2020r.).

Obowiązkiem sprawozdawczym objęte są wszystkie apteki ogólnodostępne, zakładowe oraz punkty apteczne, które działały 31 grudnia 2020 roku.

Celem badania jest zebranie danych o aptekach i punktach aptecznych, w tym informacji dotyczących rodzaju placówki, sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych przez Internet, dyżurów nocnych, przystosowania jednostki do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o osobach pracujących, w tym farmaceutach i technikach farmaceutycznych - informuje GUS.

Sprawozdanie można wypełnić na Portalu Sprawozdawczym GUS po zalogowaniu się na stronie internetowej. Termin przekazania sprawozdania upływa 29 stycznia 2021 roku.

Do komunikatu GUS dołączył dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne dotyczące sprawozdawania pracujących według głównego miejsca pracy, które pomogą wypełnić formularz.

Więcej: https://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH