„GW” przeprasza za wywiad z Jerzym Ziębą

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wirtualnemedia.pl/rynekaptek.pl   13-11-2017, 13:08

„GW” przeprasza za wywiad z Jerzym Ziębą „GW” przekonuje, że intencją autorki materiału nie było promowanie metod stosowanych przez Jerzego Ziębę

Gazeta Wyborcza wydała oświadczenie w sprawie publikacji wywiadu z Jerzym Ziębą, propagatorem naturalnych metod leczenia, przeciwnikiem szczepionek. Zapewnia, że odcina się od wymienionych w materiale metod leczenia.

W piątkowym (10 listopada) dodatku do „Gazety Wyborczej” ukazała się rozmowa z antyszczepionkowcem Jerzym Ziębą, zatytułowana „Skąd się bierze alergia”. Teraz gazeta przeprasza za publikację tego materiału - podaje portal wirtualnemedia.pl.

„Wśród materiałów dotyczących zdrowego trybu życia zamieściliśmy m.in. rozmowę z Jerzym Ziębą - autorem skompromitowanych metod leczenia negującym wiedzę naukową” – czytamy.

Dalej: „Oświadczam, że intencją autorki materiału nie było promowanie metod stosowanych przez Jerzego Ziębę, zaś redakcja „Gazety Wyborczej", podobnie jak środowiska medyczne oraz dziennikarze zajmujący się nauką i medycyną, w wyraźny sposób odcinają się od wspomnianych metod. Wszystkich, którzy są urażeni tą publikacją, a zwłaszcza tych, których mogłaby ona skłonić do skorzystania z metod propagowanych przez Jerzego Ziębę, serdecznie przepraszamy” - pisze sygnująca oświadczenie Katarzyna Owczarek, wydawca „GW” w Łodzi.

Więcej: http://www.wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH