HealthTech: wsparcie dla medycznych start-upów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   27-04-2017, 13:42

HealthTech: wsparcie dla medycznych start-upów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Międzynarodowe centrum współpracy korporacji i startupów The Heart Warsaw razem z firmą AbbVie uruchamiają program HealthTech, który ma na celu wsparcie młodych spółek technologicznych w nawiązywaniu kontaktów z największymi firmami branży medycznej.

Otwarte w styczniu centrum The Heart Warsaw jest dla dużych organizacji punktem kontaktu i spotkań ze środowiskiem europejskich startupów. Wsparcie udzielane korporacjom jest kompleksowe - od przygotowania organizacji do współpracy ze startupami, przez dedykowany scouting, aż po pilotażowe wdrożenia.

Jednocześnie centrum uzupełnia europejski ekosystem inkubatorów i akceleratorów, wspierając dojrzałe już startupy (tzw. scale-upy) na kolejnych etapach rozwoju.

W The Heart prowadzone są już dedykowane programy tematyczne FinTech - dla branży finansowej oraz Omnichannel - poświęcony cyfrowej transformacji marketingu i sprzedaży.

Jako trzeci program dołącza HealthTech, który skupi się na współpracy firm działających na rynku ochrony zdrowia. Program został podzielony na trzy główne obszary tematyczne: telemedycynę, zarządzanie danymi medycznymi oraz internet rzeczy w medycynie.

W ramach programu HealthTech na każdy z głównych obszarów tematycznych przewidziano cztery miesiące, w trakcie których będzie czas na selekcję spółek, spotkania networkingowe oraz prezentacje projektów potencjalnym partnerom i inwestorom. Zwieńczeniem cyklu będą pilotażowe wdrożenia. Jako pierwsza wystartuje telemedycyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH