Honoris causa dla przedstawiciela nauk farmaceutycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   06-04-2011, 10:04

Prof. Tadeusz Władysław Hermann - wybitny przedstawiciel nauk farmaceutycznych - odbierze 15 kwietnia tytuł doktora honoris causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed).

Profesor Tadeusz Hermann należy do pionierów wprowadzenia do studiów farmaceutycznych przedmiotu farmakokinetyka i jest wybitnym przedstawicielem nauk farmaceutycznych w ramach farmacji fizycznej.

Prof. Hermann jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Poznaniu (AMP), od 1989 roku jest profesorem nauk farmaceutycznych. W latach 1980-2007 kierował Katedrą i Zakładem Chemii Fizycznej AMP. Pełnił też funkcję dziekana Wydziału Farmaceutycznego w latach 1987-1993, a od 1993 do 1999 roku był prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Był członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, współpracował z PAN jako przewodniczący Komisji Chemii Analitycznej Komitetu Nauk o Leku i członek Komitetu Nauk o Leku.

Od 2001 roku jest członkiem Komitetu Terapii i Nauk o Leku. W latach 1997-2003 pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Nauk Fizykochemicznych Komisji Farmakopei Polskiej. Jest twórcą cenionych publikacji oraz podręczników z zakresu chemii fizycznej.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH