Ile NFZ płaci za zaszczepienie p/COVID-19?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   04-12-2020, 10:02

Ile NFZ płaci za zaszczepienie p/COVID-19? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 61,24 do 95,70 zł - tyle wynosi stawka za zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 ogłoszona przez NFZ. Cena zależy od miejsca wykonania szczepienia oraz uwzględnienia kosztów ewentualnego transportu pacjenta.

Za udział w programie świadczeniodawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości:

- 61,24 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w punkcie szczepień bez transportu pacjenta;

68,15 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w punkcie szczepień z uwzględnieniem transportu pacjenta na szczepienie;

- 95,70 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta;

- 73,19 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta w przypadku więcej niż 5 pacjentów przebywających pod jednym adresem.

Podano też sposób rozliczenia należności za szczepienia.

Powyższe stawki zostaną ujęte w zarządzeniu Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podmioty wykonujące szczepienia będą rejestrować ich wykonanie w systemie CEZ. Za wykonane uznaje się szczepienie zakończone wypełnieniem karty szczepienia.

Dane o wykonanych szczepieniach będą przekazywane przez CEZ do NFZ. Podmioty wykonujące szczepienia będą wystawiać rachunek do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ za wykonane i zarejestrowane w systemie CEZ szczepienia przeciw COVID-19 w terminach określonych w zarządzeniu Prezesa NFZ (raz na miesiąc lub częściej za zgodą dyrektora OW NFZ).

Oddział wojewódzki NFZ będzie dokonywał zapłaty należności na podstawie złożonych rachunków na wskazane konto bankowe podmiotu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH