Ile powinien zarabiać farmaceuta szpitalny? Ankieta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: docs.google.com/ rynekaptek.pl   03-03-2021, 08:01

Ile powinien zarabiać farmaceuta szpitalny? Ankieta Przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej proszą o wypełnienie ankiety. Przedmiotem są wynagrodzenia farmaceutów szpitalnych Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Przy założeniu średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw na poziomie 5166zł brutto, jakiego minimalnego wynagrodzenia oczekuje farmaceuta w aptece szpitalnej? Do wyboru jest kilka odpowiedzi, w zależności od współczynnika. Wyniki ankiety posłużą w negocjacjach płac.

Marcin Bochniarz, członek Komisji ds. Farmacji Szpitalnej, poinformował o ankiecie dla farmaceutów szpitalnych, która pozwoli przedstawicielom środowiska negocjować wysokość wynagrodzenia tej grupy zawodowej.

"W związku z prowadzoną dyskusją w temacie wysokości wynagrodzeń farmaceutów szpitalnych, zwracamy się z prośbą o pilne wypełnienie ankiety dotyczącej naszej pracy. Ankieta jest anonimowa. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, najlepiej do 5 marca 2021 - zajmie to tylko kilka minut, a wynegocjowane współczynniki zaważą na szereg lat" - poinformował.

Wczoraj komunikowaliśmy, że minister zdrowia powołał Zespół do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Przedstawiciele samorządów zawodowych mogą występować w Zespole w roli ekspertów stron Rady Dialogu Społecznego. Wśród nich są farmaceuci szpitalni: Ewa Steckiewicz-Bartnicka – koordynator Komisji ds. Farmacji Szpitalnej i Marcin Bochniarz – członek Komisji.

"Nasze oczekiwania to ustalenie współczynników płacy na poziomie współczynników lekarskich oraz finansowanie kursów specjalizacyjnych z budżetu państwa" - podkreślają.

Proszą również o wypełnienie ankiety, która będzie pomocna w negocjacjach.

W ankiecie padają min. takie pytania:

Czy uważa Pani/Pan, że otrzymywane przez Panią/Pana wynagrodzenie za pracę w aptece szpitalnej jest atrakcyjne biorąc pod uwagę realia rynku pracy?

Czy otrzymywane przez Panią/Pana wynagrodzenie motywuje do pracy i rozwoju zawodowego?

Czy w najbliższych 6 miesiącach rozważa Pani/Pan odejście z aktualnego miejsca zatrudnienia w aptece szpitalnej?

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH