IMM: 8,9 mln zł na reklamę leku w jednym miesiącu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IMM/ rynekaptek.pl   14-11-2017, 11:09

IMM: 8,9 mln zł na reklamę leku w jednym miesiącu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.

W październiku największy budżet na reklamę przeznaczyła branża farmaceutyczna – jej wydatki reklamowe stanowiły 40% wszystkich nakładów na reklamę w branżach zbadanych przez IMM (handlowa, farmaceutyczna, finansowa, motoryzacyjna i telekomunikacyjna). Na drugim miejscu znalazła się branża handlowa, na trzecim – finansowa.

Wszystkie branże zainwestowały najwięcej środków w reklamę telewizyjną, w branżach farmaceutycznej i finansowej było to ponad 70% budżetu reklamowego.

Wydatki branży farmaceutycznej w październiku 2017 według oficjalnych cenników reklamowych netto to 468,2 mln zł.

W rankingu największych reklamodawców z branży farmaceutycznej pierwsze miejsce zajmuje Aflofarm z budżetem wynoszącym ponad 113 mln zł. Kolejne miejsca należą do USP Zdrowie (43 mln zł), Polpharmy (34,8 mln zł), Novartis (22,8 mln zł) i Zdrovit (6,9 mln zł).

Reklamodawcy z sektora farmaceutycznego największe budżety reklamowe ulokowali w produktach Ibuprom (8,9 mln zł) oraz Gripex firmy USP Zdrowie (8,3 mln zł). W pierwszej trójce znalazł się także Voltaren (GSK).

Raport został opracowany na podstawie danych z monitoringu reklam admonit IMM, obejmuje  okres 1-31 października 2017r. Badaniem objęte zostały reklamy opublikowane w prasie oraz wyemitowane w radio i telewizji. Wydatki prezentowane w raporcie podawane są według oficjalnych cenników netto poszczególnych mediów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH