Infarma krytycznie o rozporządzeniu prezesa NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Infarma/ rynekaptek.pl   11-07-2017, 15:23

Infarma krytycznie o rozporządzeniu prezesa NFZ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wydał stanowisko dotyczące Zarządzenia Prezesa NFZ ws. przetargu centralnego WZW C.


Przed rozpoczęciem terapii HCV konieczne jest sprawdzenie potencjalnych interakcji z innymi lekami przyjmowanymi przez chorego oraz ewentualnych przeciwwskazań medycznych, które mogą mieć wpływ nie tylko na skuteczność i dawkowanie, ale również na bezpieczeństwo. Jeśli terapia wybrana w przetargu nie będzie spełniała odpowiednich kryteriów dla danego pacjenta, chory nie będzie mógł rozpocząć leczenia.

- Przeprowadzanie centralnego przetargu, najpierw co 3 miesiące, jak wskazują zapowiedzi Ministerstwa a docelowo 2 razy do roku może wprowadzić niestabilność w leczeniu pacjentów - dodaje Infarma.

Wprowadzona rezerwa, co prawda podwyższona do 20% wobec pierwotnego projektu zarządzenia NFZ (5%) nie jest wystarczająca. Przypadki pacjentów są różne, szczególnie, gdy pacjent ma choroby współistniejące. Z tej przyczyny rezerwa powinna wynosić co najmniej 50%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH