Infarma: lekarze chętniej godza się na publikację danych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Infarma/ rynekaptek.pl   03-07-2017, 10:44

Infarma: lekarze chętniej godza się na publikację danych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W terminie 27-30 czerwca sygnatariusze Kodeksu Przejrzystości opublikowali dane dotyczące wartości i zakresu współpracy z przedstawicielami zawodów medycznych, a także organizacjami ochrony zdrowia za rok 2016.

Celem Kodeksu Przejrzystości jest ustanowienie standardów przejrzystości współpracy i zwiększenie zaufania między wszystkimi uczestnikami systemu ochrony zdrowia.

W porównaniu z ubiegłym rokiem blisko o 1600 przedstawicieli zawodów medycznych więcej wyraziło zgodę na publikację danych. Odsetek zgód dla przedstawicieli zawodów medycznych głównie lekarzy, pielęgniarek, położnych i farmaceutów wyniósł 23% (dane za 2016 rok). 

Świadczenia na rzecz przedstawicieli zawodów medycznych, którzy nie wyrazili indywidualnych zgód na publikację danych, ujęte są w zestawieniach zbiorczych.

- Kodeks Przejrzystości to inicjatywa, którą wdrożyliśmy dwa lata temu, a której popularyzację postrzegam jako proces rozłożony na lata. Zwiększanie poziomu zgód indywidualnych wśród przedstawicieli zawodów medycznych wymaga akceptacji i dialogu ze wszystkimi stronami. Na tym skupiamy się w naszej codziennej pracy. – tłumaczy Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalna INFRAMY.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH