Inne kraje zazdroszczą nam pomysłu o RTR?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   13-09-2017, 12:38

Inne kraje zazdroszczą nam pomysłu o RTR? Krzysztof Kępiński chwali przygotowywany przez resort zdrowia oraz rozwoju proceder refundacyjnego trybu zwojowego

Inne kraje patrzą już z zazdrością na Polskę i również myślą o podobnych rozwiązaniach mających ne celu docenienie działalności inwestycyjnej i innowacyjnej producentów leków w procesie refundacji - wskazuje Krzysztof Kępiński, dyrektor relacji zewnętrznych koncernu GSK.

Krzysztof Kępiński tłumaczy, że celem firmy GSK jest dostarczanie pacjentom leków, szczepionek oraz produktów ochrony zdrowia. Wiąże się to z inwestycjami oraz zaangażowaniem firmy w badania i rozwój, produkcję, dystrybucję, centra biznesowe i inne obszary:-  Cieszymy się, że od niemal 40 lat firma GSK może rozwijać się na terenie Polski w wielu strategicznych obszarach, wspierając jednocześnie polską gospodarkę.

Dyrektor wskazuje, że jednym z istotnych kryteriów decydujących o wyborze Polski jako miejsca kolejnych inwestycji jest proinwestycyjne podejście, które panuje tutaj zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnokrajowym.

Ta proinwestycyjność, jak wyjaśnia Krzysztof Kępiński, to chociażby przygotowywany przez ministerstwa zdrowia oraz rozwoju RTR, czyli refundacyjny tryb rozwojowy:

- Chodzi o docenienie działalności inwestycyjnej i innowacyjnej producentów leków w procesie refundacji. Bardzo ciekawa idea, której już samo pojawienie się w debacie publicznej i pracach rządu pomogło w przekonywaniu kierownictwa naszej firmy do wyboru Polski jako miejsca ulokowania nowych inwestycji - podkreśla i dodaje:

- Według mojej wiedzy inne kraje patrzą już z zazdrością na Polskę i również myślą o podobnych rozwiązaniach. Dobrze byłoby, gdybyśmy nie dali się wyprzedzić i gdyby idea zrodzona w Polsce przyniosła owoce w postaci kolejnych inwestycji.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH