Inwazja jest przewidywana przez podmioty zagraniczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   06-04-2017, 09:35

 Inwazja jest przewidywana przez podmioty zagraniczne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Co z tego, że dzisiaj rzeczywiście nawet w większości sieci są w polskich rękach? Chciałbym zwrócić uwagę na to, że przecież jesteśmy w przededniu momentu, w którym te apteki przestaną być polskie - mówi poseł Waldemar Buda.

To znaczy, że sieci, kapitał zagraniczny szykuje się do przejęć. Bądźmy mądrzy przed szkodą i obrońmy ten rynek. Jeżeli go oddamy, na pewno już nie będzie powrotu do tego - mówił poseł podczas wczorajszej (5 kwietnia) debaty w Sejmie nad poselskim projektem nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

- Będziemy szukali podatku bankowego, będziemy szukali podatku od sprzedaży detalicznej, będziemy szukali rozwiązań, jak jednak partycypować w zysku tych podmiotów, ale już nie przywrócimy go, nie oddamy w polskie ręce - mówił.

Dodał: Dzisiaj mamy taką możliwość, bo on rzeczywiście jeszcze jest w polskich rękach, ale jest poddany silnej presji kapitałowej i przejęcia. To nie jest jakaś szczególna informacja – ona wynika z zagranicznych opracowań – że inwazja i kapitalizacja jest przewidywana przez duże podmioty zagraniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH