Ipsen Polska ma nową dyrektor generalną

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Ipsen Polska   05-07-2021, 15:03

Ipsen Polska ma nową dyrektor generalną Ioana Parsons pracuje w branży farmaceutycznej od 15 lat (fot. Ipsen)

21 czerwca Ioana Parsons została powołana na stanowisko dyrektora generalnego Ipsen Polska.

Zastąpi na tym stanowisku Guillaume Delmotte, który został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Ipsen China.

15 lat w branży farmaceutycznej

Jako nowa dyrektor generalna Ipsen Polska, Ioana Parsons będzie odpowiedzialna za kierowanie Dywizją Opieki Specjalistycznej, wyznaczając strategiczne kierunki rozwoju firmy w Polsce, budując silne portfolio i promując innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które pomogą poprawić jakość życia pacjentów.

Ioana Parsons pracuje w branży farmaceutycznej od 15 lat. Jako były konsultant w firmie McKinsey w Londynie kierowała projektami strategii i transformacji handlowej na dużą skalę dla szeregu globalnych klientów farmaceutycznych – przed objęciem stanowiska kierownika liniowego.

Firma specjalizuje się w onkologii, chorobach rzadkich i neurologii

Wcześniej pracowała w firmie Amgen, gdzie spędziła ostatnie 5 lat na stanowiskach lokalnych, regionalnych i globalnych – ostatnio jako dyrektor Business Unit Oncology we Włoszech, jednocześnie pełniąc rolę Global Commercial Capabilities Director.

Ukończyła studia z ekonomii i biznesu międzynarodowego na ASE University of Economics w Bukareszcie oraz MBA z London Business School.

Ipsen to globalna firma biofarmaceutyczna średniej wielkości, skupiająca się na lekach innowacyjnych w onkologii, chorobach rzadkich i neurologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH