ISC: najlepsze apteki sieciowe znajdują się w Rumunii i na Węgrzech

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   13-04-2011, 12:32

ISC: najlepsze apteki sieciowe znajdują się w Rumunii i na Węgrzech Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najbardziej zadbane apteki znajdziemy na Węgrzech, a szukając specjalistycznej obsługi najlepiej odwiedzić Rumunię – wynika z badania mystery shopping przeprowadzonym przez International Service Check.

Polska uplasowała się dopiero na 8., przedostatnim miejscu wyprzedzając tylko Bułgarię. Polacy najlepiej ocenili apteki Tak Dla Zdrowia, Dbam o Zdrowie i Świat Zdrowia.

Pomiędzy 6 a 18 lutego 2011 roku tajemniczy klienci odwiedzili największe sieci aptek zlokalizowanych w dziewięciu krajach europejskich. W sumie przeprowadzono 204 badania – w każdym z krajów pod uwagę wzięto po cztery placówki.

Ocenie poddano zarówno wygląd samej apteki, jak i kompetencje pracującego w niej personelu. Zwracano uwagę na czystość na zewnątrz i informacje umieszczone w witrynach, czystość i oświetlenie wnętrza apteki, odpowiednią prezentację produktów, dostępność stolików i krzeseł dla oczekujących czy dzieci, możliwość zmierzenia ciśnienia krwi czy dostęp do wody pitnej.

Ocenie poddano także obsługę - od uprzejmego powitania, poprzez sposób obsługi, zaangażowanie, wiedzę i doradztwo, a na pożegnaniu kończąc.

Polska: 48 badań w 12 sieciach (Apteka 1, Apteka Dobrych Cen, Apteka z Sercem, Arnika, Bliska, Dbam o Zdrowie, Dr. Max, Euro Apteka, Mediq, Nasza Apteka, Tak Dla Zdrowia, Świat Zdrowia)

Bułgaria: 12 badań w 3 sieciach (Obrazcova apteka, SCS Franchise, Varnapharma Holding)

Czechy: 36 badań w 9 sieciach (DEVĚTSIL JST, Dr.Max LÉKÁRNA, IPC, Lékárna Alphega, Lékárny Lloyds, Novolékárna, Pharmaland, Plzeňská lékárna, Rent-Pharm)

Estonia 12 badań w 3 sieciach (A Apotheka, Apteek 1, Farmacia)

Litwa: 24 badania w 6 sieciach (Camelia, Euro Vaistine, Gintarine Vaistine, Litfarma Vaistine, N Vaistine, Seimos Vaistine)

Łotwa: 16 badań w 4 sieciach (A Aptieka, Euro Aptieka, Gimenes Aptieka, Meness Aptieka)
Rumunia: 24 badania w 6 sieciach (Catena, Centrofarm, Dona, Farmaplanet, Help Net, Sensiblue)

Słowacja: 8 badań w 2 sieciach (Dr. Max i Farmakol)

Węgry: 24 badania w 6 sieciach (Patika Profi, Patikus Céh Kft, Pharmanet, Pingvin Patika, Alma Patika)

Polska na tle Europy

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH