Izrael planuje wejść w lukratywny biznes

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: forsal.pl/ rynekaptek.pl   13-11-2017, 08:42

Izrael planuje wejść w lukratywny biznes Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Izrael chce wejść na globalny rynek sprzedaży konopi indyjskich. Robią to już Kanada i Holandia. Tą samą drogą pójdą niedługo Urugwaj i Kolumbia. Co ciekawe, w Izraelu spożycie marihuany w celach rekreacyjnych jest nadal nielegalne.

Izrael pracuje nad ustawodawstwem umożliwiającym eksport medycznej marihuany. Zdaniem rządu jej sprzedaż zwiększyłaby PKB o ponad miliard dolarów. Izrael może zostać globalnym rynkowym liderem.

Rynek medycznej marihuany będzie miał w 2024 roku wartość 33 mld dolarów. Prognozuje się, że w tym roku zamknie się ona w 10 mld dol. Stanie się tak za sprawą rosnącej akceptacji dla marihuany jako środka leczniczego stosowanego w walce z takimi chorobami jak stwardnienie rozsiane, rak, zapalenie stawów i innych chorób przewlekłych. Jest też wykorzystywana jako środek przeciwbólowy.

W Izraelu prowadzone są badania nad leczeniem autyzmu z użyciem konopi. Celem uczonych jest zatwierdzenie stosowanego w nich leku jako środka przeznaczonego do eksperymentalnego leczenia przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Pozytywna decyzja FDA byłaby kluczowym krokiem na drodze do umocnienia Izraela jako globalnego centrum badań, rozwoju i eksportu medycznej trawki. Jako potencjalne główne rynki zbytu wymienia się w tym kontekście Belgię, Holandię, Rumunię, Portugalię, Czechy i Niemcy.

Więcej: www.forsal.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH